Népművészeti Egyesületek Szövetsége
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége több évtizedes éves múlttal rendelkező civil szervezet, megalakulása óta legfontosabb céljának tekinti a hagyományos magyarnépi kézművesség értékeinek támogatását,
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége több évtizedes éves múlttal rendelkező civil szervezet, megalakulása óta legfontosabb céljának tekinti a hagyományos magyarnépi kézművesség értékeinek támogatását,
A Balassi Táncegyüttes Működtetésére Alapítvány (5600 Békéscsaba, Luther u 6. telefon/fax: +36-66-631367) azzal az elsődleges céllal jött létre, hogy a Balassi Táncegyüttes és utánpótlást nevelő, Hétpróbás Néptánciskolájának biztonságosabb működését segítse. Természetesen más hasonló fontosságú, az együttes munkájához kapcsolódó feladatra is vállalkozik.
(5600 Békéscsaba, Luther u. 6. Tel: 66/442-122 Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )
Az alapítvány 1990-től működik, 1998. január 1-től közhasznú szervezet.
Fő feladatának tekinti a népművészet, ezen belül kiemelten a tárgyalkotó- tárgyformáló népi kézművesség hagyományainak összegyűjtését, ápolását, a mai kornak megfelelő népi, iparművészeti alkotásokon keresztül a közízlés formálását.
(5600 Békéscsaba, Orosházi út 8. Tel.: 66/442-122, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )
Az Egyesület 1990-ben alakult. 1998. május 29-től közhasznú társadalmi szervezet.
Szervező, fejlesztő munkájával alkotóközösségeket hoz létre, tagjainak és az érdeklődőknek szakmai és esztétikai segítségnyújtást biztosít, előadások, tanfolyamok, népművészeti táborok, kiállítások, pályázatok és egyéb rendezvények szervezésében. Szervezi az iskolarendszeren kívüli öntevékeny, önképző szakmai tanfolyamokat. Közreműködik a térség környezeti, szellemi, művészeti értékeinek, hagyományainak feltárásában, megismertetésében.
A Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége 1989-ben jött létre. Célja elsősorban Békés megyében működő néptánccsoportok valamint a Dél-alföldi régióból kapcsolódni szándékozók összefogása, tevékenységük továbbfejlesztése, szakmai és társadalmi megbecsülésüknek előmozdítása a következő formákban:
(5700 Gyula, Béke sgt. 35., Tel: 66/463-544, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )
Gyulán a kulturális élet egyik központja az Erkel Ferenc általános Művelődési Központ, amely 1975. november 6-a óta működik, 2008. évtől Gyulai Kulturális és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. formában.
(5700 Gyula, Kossuth u. 13. Tel.: 66/463-148 Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )
Közép-Kelet Európa egyetlen épen maradt síkvidéki, gótikus téglavárában működik 1964 óta nyaranként a Gyulai Várszínház. A színház július elejétől augusztus közepéig tartó évadában esténként a látványos történelmi dráma, a kortárs prózai színház különféle műfajai, az opera, az operett, a balett, a bábszínház, a komolyzene, a jazz, a blues, a népzene, a világzene és a néptánc műfajainak legjobb előadóival és előadásaival várja a látogatókat.
A Dél-alföldi Regionális Közművelődési Egyesület (DARKE) 2002. december 13-án alakult meg, a Magyar Népművelők Egyesülete Békés megyei Területi Szervezetének jogutódjaként.
Békés Megyei Népművészeti Egyesület |
||
Székhely: |
Elérhetőségek: |
Levelezési cím: |